Vyberte stránku

Produkty, které vás budou bavit, a zároveň dodají vaší pleti dávku luxusní péče? Jdeme na to!

Sheet mask

Sheet masks neboli plátýnkové masky jsou skvělý způsob, jak pleti dodat extra dávku hydratace, výživných látek – a zároveň si dopřát 20 minut příjemné relaxace.

Běžně je najdete mezi korejskými kosmetickými produkty, ale už se začínají pomalu objevovat i mezi evropskou péčí (ty korejské jsou lepší).

Vybírat můžete mezi maskami s nejrůznějšími ingrediencemi – od ovocných a rostlinných výtažků, přes kolagen, mateří kašičku či mléko, až po perly a zlato. Populární teď začínají být i masky s obsahem aktivního uhlí, které mají kromě výživné i čistící funkci.

Noční masky

Večer namažete, ráno se vzbudíte krásná. To není reklamní tahák, ale způsob, jakým fungují noční masky. V korejských obchodech je najdete pod jménem sleeping pack.

Noční masky jsou napěchované účinnými látkami a vybrat si je můžete podle specifických potřeb vaší pleti. Asijskou klasikou jsou bělící masky, v nabídce ale najdete i celou řadu dalších.

Já osobně už delší dobu ujíždím na Wine Therapy Sleeping Mask od Holika Holika. Jemně působí na pigmentové skvrny, vypíná – a navíc fantasticky voní po hroznech.

Masku ráno nezapomeňte z obličeje smýt!

Slupovačky

Slupovací masky a proužky v korejském provedení jsou prostě geniální. Zapomeňte na produkty z českých drogerií – ty korejské vážně fungují!

Co vám doma určitě nesmí chybět? Černá slupovací maska (klasikou je čínská značka Pilaten, ale s korejskými rozhodně neuděláte chybu) a slupovací proužky na nos. K mým oblíbencům patří proužky od The Face Shop.

Obojí vám skvěle vyčistí póry od černých teček a dalších nečistot. Masku i proužky je dobré kombinovat s peelingem a po aplikaci pleť dočistit – zejména proužky obvykle část nečistot uvolní a vytáhnou na povrch, kde je potřeba je dočistit mechanicky (většina zůstane nalepená na proužku – vnitřní strana po použití běžně vypadá jako ježek ? )

Pokud vás tečky na nose trápí opravdu hodně, můžete nasadit ještě o trochu silnější kalibr v podobě nose pack – obvykle kromě samotného proužku obsahují prostředek, který před aplikací oteve a uvolní póry, a následnou péči na dočištění či zklidnění pokožky.

Polštářky

Poslední dnešní dobrůtkou jsou „polštářky“ – gelové obklady sloužící k výživě a ošetření očního okolí, ale třeba taky rtů.

Zejména ty, které jsou určené na rty, vypadají poměrně vtipně (partnerovi se s polštářkem na rty raději neukazujte – pokud mu nechcete způsobit dvouhodinový záchvat smíchu) – fungují ale perfektně. Ošetřovanou oblast vyživí a hloubkově hydratují. Vysušeným rtům a kruhům pod očima můžete klidně zamávat na rozloučenou.

xx Lucie

Chyba: Prosím, vložte platnou e-mailovou adresu

Chyba: Neplatný e-mail

Chyba: Prosím zadejte své jméno

Chyba: Prosím zadejte své příjmení

Chyba: Prosím zadejte uživatelské jméno

Chyba: Prosím zadejte heslo

Chyba: Potvrdit heslo

Chyba: Zadaná hesla se neshodují