Vyberte stránku

Galvanické žehličky jsou skvělým způsobem, jak pečovat o pokožku obličeje i celého těla. Umí pomoct s vráskami, povislou kůží, celulitidou, striemi – a mnoha dalšími neduhy kůže, které nás často trápí. Zajímá vás, na jakém principu fungují, jestli opravdu pomáhají – a jestli jejich účinky na pokožce vydrží?

Galvanoterapie a iontoforéza

Každá galvanická žehlička funguje na principu galvanoterapie. Nicméně úsloví Když dva dělají totéž, není to totéž platí u tady – základní princip je totiž to jediné, co mají všechny společné.  Lišit se pak u jednotlivých výrobků mohou v intenzitě galvanického proudu i v tom, zda nabízejí pouze účinky galvanického proudu, nebo i něco navíc.

Galvanický proud při ošetřování pokožky způsobuje nerovnováhu v buňkách. Ta buňky stimuluje k tomu, aby se takříkajíc „začaly snažit“ – a vrátily vše do původního stavu. Díky tomu se aktivuje buněčná energie, kůže se začíná vypínat, lépe prokrvovat a lépe přijímá látky, které jí chceme dodat – třeba prostřednictvím kosmetických přípravků.

Ty můžeme zapracovat buďto klasicky prsty, nebo přímo žehličkou – pokud touto funkcí disponuje. Kvalitnější žehličky na trhu totiž ovládají ještě funkci, která se jmenuje iontoforéza. Spočívá v jednoduchém fyzikálním principu – kladný náboj či pól odpuzuje částice nabité stejně (tedy kladně) a přitahuje ty, které jsou nabité opačně (tedy záporně). A naopak.

žehličce fungující na principu iontoforézy tak obvykle patří ještě 2 speciální gely. Záporně nabitý čistící a kladně nabitý vyživující a pečující.

Představte si, že na pleť nanesete záporně nabitý gel na čištění pleti a zapnete žehličku na čistící (záporně nabitý) program. Žehlička čistící látky zapraví hluboko do pokožky, kde částice gelu obalí nežádoucí nečistoty. Pak na pleť nanesete kladně nabitý výživný gel a přepnete polaritu žehličky na kladnou. Záporné částice čistícího gelu (společně s nečistotami) jsou vytahovány na povrch pokožky k žehličce, zatímco na jejich místo putují výživné látky z kladně nabitého gelu. Na závěr ošetření pokožku jednoduše otřete a zbavíte nečistot vytažených na povrch. Vaše pokožka právě dostala nejen dávku kvalitní výživy, ale i ošetření galvanickým proudem, který podpoří její regeneraci.

Co si žehličkou nezapracujete…

Občas na diskusních fórech narazím na nejrůznější rady, co všechno si žehličkou do pokožky zažehlovat – od ampulí vitamínu C přidaných do sono gelu, přes nejrůznější krémy a gely, až po kávu, žloutky a jiné přísady z babských rad na krásu.

Funguje to?

Ne.

Žádná z daných látek nemá kladně nebo záporně nabité částice, které by umožňovaly „zažehlení“ do hlubších vrstev pokožky. Levný sono gel nebo další kosmetické gely mohou sloužit jako médium, po kterém žehličkaklouže, ale určitě ne jako nosič účinných látek. Žehličkou je zapracujete stejně hluboko, jako prsty.

Efekt a výdrž

Základní 2 otázky každého, kdo o galvanické žehličce přemýšlí. Kdy uvidím zlepšení – a jak dlouho to vydrží.

Dobrá zpráva pro začátek – alespoň nějaké zlepšení patrně uvidíte hned (nebo během 1-2 hodin po ošetření) – pokud ne, nejspíš nemáte kvalitní žehličku.

Efekt ošetření napoprvé nevydrží dlouho, je potřeba pravidelnost. Problém, který žehličkou řešíte, se nejspíš neobjevil během jediného dne – a tak jediné ošetření patrně nebude dost na jeho úplné odstranění.

Pro začátek se doporučuje ošetřovat oblasti, jejichž vzhled chcete zlepšit, 3x týdně – a to po dobu jednoho, ale raději dvou měsíců. Pak můžete přejít na udržovací režim 1x týdně – a časem třeba ubrat i z toho.

Pamatujte na to, že naše pokožka stárne každým dnem, a tím pádem je potřeba jí péči a výživu poskytovat pravidelně – a pořád. Na otázku jak dlouho to budu muset dělat? se tak nedá odpovědět – 3 měsíce a dost. Když s péčí úplně přestanete, na vaší pokožce budou změny způsobované stárnutím časem viditelnější a viditelnější.

Kde koupit kvalitní žehličku?

 

Já věřím tomu nejlepšímu, a tím pádem galvanickému Spa systému, který vidíte na obrázcích. Pořídit si ho můžete zde.

 

 

 

Žehlička vlevo je určena primárně na obličej(ale s doplňujícími nástavci s ní lze ošetřit i tělo a vlasy), žehlička vpravo s výrazně větší vodivou plochou je určena na tělo (třes se celulitido!).

 

Nezapomeňte, že nejlepší práci dokáže odvést, když se používá se správnými gely – tedy gely s kladným a záporným nábojem.

PS: Moje kamarádka z USA občas z legrace tvrdí, že na galvanickou žehličku by měla mít nárok každá maminka po porodu ? Nedivím se jí – se striemi a vytahanou kůží na bříšku si umí poradit naprosto skvěle. Spoustě novopečených maminek by tak rozhodně ušetřila nešťastné pohledy do zrcadla a možná i nejednu slzičku…

xx Lucie

Chyba: Prosím, vložte platnou e-mailovou adresu

Chyba: Neplatný e-mail

Chyba: Prosím zadejte své jméno

Chyba: Prosím zadejte své příjmení

Chyba: Prosím zadejte uživatelské jméno

Chyba: Prosím zadejte heslo

Chyba: Potvrdit heslo

Chyba: Zadaná hesla se neshodují