Vyberte stránku

Jak se o svou pleť starám já sama? I o to se s vámi ráda podělím ?

Péče podle ročních období

Máte-li e-book Asijská péče o pleť, už víte, že je dobré přizpůsobovat péči o pleť aktuálnímu ročnímu období. Co vyhovuje v parném létě, při podzimním ochlazení, deštích a ranních mlhách už fungovat nemusí. Moje péče vychází z doporučení Chizu Saeki, ale nedrží se jich zcela striktně.

Co tedy používám?

Ranní péči začínám nezbytným čištěním pleti. Aktuálně střídám 4 produkty – pleťové mléko Dr. Hauschka (když nemám náladu na oplachování vodou), Daily Microfoliant Dermalogica, a obden – dva Hyaluron Wash Cream Dermacol smíchaný s peelingovým gelem Balea.

Poslední 2 značky nepatří k mým obvykle preferovaným – čistící krém od Dermacolu jsem objevila v letním DM boxu a peeling jsem ulovila v okamžiku, kdy jsem potřebovala rychlou náhradu za spotřebovaný produkt. Oba ale fungují dobře – čistící krém nevysušuje a má velice příjemnou konzistenci, peeling je jemný, ale přitom je na pleti pořád „cítit“.

Péče

Po čištění pleť změkčuji a připravuji na další péči modrým lotion Hada Labo. Postupně se chystám přejít na bílou variantu, která mi pro chladnější období vyhovuje o trochu více.

V pondělí ráno si navíc dopřávám sheet mask (alias plátýnkovou masku) – aktuálně z řady Etude House (úlovek z Cosmetic Love po $0.60 za kus).

Sérum s vitamínem C, které Chizu Saeki doporučuje i pro podzimní období, jsem aktuálně vyměnila za sérum s propolisem (obě z řady Power 10 Formula od It’s Skin).

Na závěr používám Premium Tomato Whitening Emulsion od Skinfood.

Něco navíc

Pleť není to jediné, o co po ránu pečuji. Na závěr své ranní skincare routine pokračuji s bělící zubní pastou AP24.

Následuje ranní dávka výživových doplňků – kvalitní vitamíny, omega 3 a kloubní výživa (vzhledem k tomu, že jsem měla s klouby problém už na základce, s klidem ignoruji fakt, že v reklamách na kloubní výživu to nebere nikdo, komu není přes 50).

Na závěr vytáhnu štětec na rty a konturovací lesk – a rty pečlivě přetřu (zejména přes okraje). Nepatřím k ženám, které bez make-upu nejdou ani s košem, ale můj horní ret pomalu naznačoval ztrátu kontur, což rozhodně nevypadá dobře. Záchranná mise s Contouring Lip Gloss naštěstí funguje dobře a rychle.

xx Lucie

Chyba: Prosím, vložte platnou e-mailovou adresu

Chyba: Neplatný e-mail

Chyba: Prosím zadejte své jméno

Chyba: Prosím zadejte své příjmení

Chyba: Prosím zadejte uživatelské jméno

Chyba: Prosím zadejte heslo

Chyba: Potvrdit heslo

Chyba: Zadaná hesla se neshodují