Vyberte stránku

Přirozené stárnutí společně s viditelnými vráskami a dalšími projevy věku teď tak trochu přichází do módy. Je ale opravdu přirozené? A je to ta nejlepší cesta pro vaši pokožku?

 

Proč vlastně naše pokožka stárne

Jednoduchá odpověď zní, že je to způsobeno věkem. Kdyby byl ale věk jediným faktorem, procházela by pleť nás všech stejnými změnami. Ve 14 bychom měli pár pupínků, ve 20 krásnou hladkou pleť, ve 27 první vrásku, o 10 let později první šedivý vlas, v 60 povislé tváře…

Ale tak to není – a pleť každé z nás se mění jiným způsobem a v trochu jinou dobu.

Někdy za tím stojí výhra v „genetické loterii“, jindy kvalitní péče – a nebo kvalitnější strava a zdravější prostředí, ve kterém žena žije.

Zdánlivě „přirozené stárnutí“ tak může být především výsledkem životního stylu a mnoha dalších faktorů, které s věkem nemají mnoho společného.

Stárnutí pokožky znamená ztrátu schopnosti regenerace

Stárnoucí pokožka je jednoduše pokožka, která přestává být zdravá.

Ztrácí schopnost přijímat a dále distribuovat vodu, obnovovat a produkovat elastin, kolagen a další látky, které ji drží vypnutou, přestává se přirozeně obnovovat.

Vrásky a ztráta původního tvaru obličeje znamenají, že něco není v pořádku – ať už jsou to buňky samotné pokožky, nebo třeba stav lymfatických uzlin.

Přirozeně proti stárnutí

 

Stárnout přirozeně neznamená nechat svou pleť napospas vlivům volných radikálů a dalším faktorům, které jí výrazně škodí.

I bez invazivních zásahů, jako je lifting nebo plastická operce – které už s přirozeností ani zdravím pokožky nemají nic společného – může být vaše pleť krásná a zdravá i v pokročilejším věku.

Záleží jen na vás, jestli se rozhodnete pro opravdu přírodní řešení, jako je pravidelná masáž , výživa pokožky a kvalitní strava – a nebo dáte přednost moderním přípravkům a nástrojům, za kterými stojí výzkum v oblasti anti-agingu.

xx Lucie

Chyba: Prosím, vložte platnou e-mailovou adresu

Chyba: Neplatný e-mail

Chyba: Prosím zadejte své jméno

Chyba: Prosím zadejte své příjmení

Chyba: Prosím zadejte uživatelské jméno

Chyba: Prosím zadejte heslo

Chyba: Potvrdit heslo

Chyba: Zadaná hesla se neshodují